
Podczas wydarzenia wystąpią eksperci z Polski i zagranicy, specjalizujący się w tematyce aktywności fizycznej, edukacji, Physically Active Learning, zdrowia psychicznego i integracji społecznej.
Zapewniamy tłumaczenie symultaniczne z języka angielskiego na polski, aby ułatwić wymianę wiedzy.

Prezydent Międzynarodowego Stowarzyszenia Sportu i Kultury (ISCA). Promuje dyplomację sportu powszechnego, poprzez działania rzecznicze i wystąpienia dotyczące takich tematów jak: sport i zdrowie, rozwój organizacyjny, współpraca międzysektorowa, edukacja i szkolenia. Wiceprzewodniczący Komitetu Doradczego ds. Sportu przy Radzie Europy (EPAS). Wiceprzewodniczący duńskiej organizacji „sportu dla wszystkich” – DGI, która zrzesza 6 800 klubów oraz 1,9 miliona członków. Ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Kopenhaskim, gdzie zajmował się sportem, rozwojem organizacji, polityką sportową, naukami społecznymi i sprawami międzynarodowymi.

Mathias Brekke Mandelid jest związany z Western Norway University of Applied Sciences oraz University of Southeastern Norway. Posiada stopień doktorski w dziedzinie pedagogiki, a wcześniej przez wiele lat kierował norweskim Centrum Aktywnego Uczenia się (Centre for Physically Active Learning), gdzie pracował nad stworzeniem programu doskonalenia zawodowego dla nauczycieli, mającego na celu wdrażanie i utrzymanie edukacji w ruchu w Norwegii. Był również koordynatorem europejskiego projektu ACTivate. Jego zainteresowania badawcze obejmują różnorodne tematy – od aktywności fizycznej po metodyki pedagogiczne. Mathias Mandelid wykazuje szczególne zainteresowanie krajowymi i międzynarodowymi politykami edukacyjnymi oraz ich wpływem na badania i praktykę.

Charlotte Bruus Dalsgaard jest menedżerką projektów w DGI Copenhagen – jednej z największych organizacji sportu powszechnego w Danii, gdzie działa w zespole „Kompetencje ruchowe i radość z aktywności dzieci”. Prowadzi projekty wspierające codzienną aktywność fizyczną dzieci w żłobkach, szkołach i klubach sportowych. Odpowiada również za lokalną koordynację programu „ABC Mental Health”, który został wdrożony w różnych środowiskach – od szkół po schroniska dla kobiet. Ukończyła studia z zakresu nauk o sporcie w Kopenhadze i Coventry.

Maksymilian Radzikowski jest psychologiem, studentem czteroletniej szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz trenerem MHPSS (wsparcia psychologicznego i psychospołecznego) w Polskim Czerwonym Krzyżu. W ostatnich latach pracował m.in. jako Koordynator Techniczny ds. MHPSS w Polskim Czerwonym Krzyżu w kontekście konfliktu zbrojnego w Ukrainie (w tym jako koordynator pracy sektora zdrowia w ramach Regionalnego Planu Reagowania na Kryzys Uchodźczy 2023), trener dla firm (m.in. ING, PKO), wykładowca w szkołach policealnych. Obecnie pracuje w prywatnej poradni psychologiczno-pedagogicznej oraz dziennym oddziale psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży w Warszawie.